• Wstęp
  • Proces produkcji
  • Realizacje indywidualne
  • Czas realizacji

Na temat ELCO

Poznaj naszą wizję i dowiedz się więcej na temat tego czym się zajmujemy i naszej pracy przy produkcji lamp ceramicznych ELCO.

ELCO już od ponad 20 lat jest producentem lamp ceramicznych. Cały proces tworzenia naszych lamp ceramicznych odbywa się na terenie Polski według tradycji włocławskiego fajansu. Już od samego początku naszym celem było dostarczanie produktu o solidnym wykonaniu oraz niepowtarzalnym designie. Dzięki nabytemu przez ten cały okres czasu doświadczenia, udało nam się stworzyć lampy ceramiczne, o których od zawsze marzyliśmy. Nasza oferta została starannie przygotowana, tak aby każde wnętrze mogło zostać pięknie rozświetlone oraz wzbogacone o pewien element klasyki jak i zarówno elegancji. Duże doświadczenie jak i stare dobre tradycje fajansu włocławskiego, pozwalają nam na zaoferowanie wyrobów nowoczesnych tak w szkliwach błyszczących, matowych lub efektowych oraz innych technikach zdobniczych. Podejmujemy się również realizacji lamp ceramicznych według indywidualnych preferencji i pomysłu klienta.

Proces produkcji

Proces produkcji jest fundamentalną kwestią jeżeli chodzi o nasze lampy ceramiczne. Jako producent lamp ceramicznych, który działa już od ponad 20 lat w tej branży, naszym głównym celem jest dostarczenie osobą, które nam zaufały, produktu wyjątkowego o nietuzinkowym designie i solidnym wykonaniu. W celu spełnienia tych postulatów, od samego początku skupiliśmy się na rozwoju - poznawanie nowych technik, odkrywanie różnych metod, nabywanie potrzebnego sprzętu. Dzięki poświęconemu czasu i włożonej ciężkiej pracy, udało nam się ukształtować idealny proces twórczy naszych lamp ceramicznych.

Pierwszym etapem w całym procesie, jest wykonanie odlewu lampy ceramicznej przy wykorzystaniu wcześniej zaprojektowanych form. Do wykonania takiego odlewu, przygotowujemy specjalną masę, która jest bezustannie przez nas monitorowana pod kątem jakości i mieszana przy pomocy dostępnej maszyny w naszej hali produkcyjnej.

Po upływie pewnego okresu czasu, gotowy model lampy ceramicznej jest uwalniany z formy. Następnie taki gotowy odlew zostaje przez nas bardzo ostrożnie przeniesiony do miejsca, w którym będzie mógł swobodnie schnąć. Wydająca się na pierwszy rzut oka niezbyt skomplikowana czynność, jest tak naprawdę podstawowym oraz bardzo ważnym elementem produkcji naszych lamp ceramicznych. Wynika to z faktu, że właściwości oswobodzonej z formy masy, mogą wpłynąć negatywnie na wymodelowany kształt lampy ceramicznej w dość szybki i prosty sposób, gdy cała czynność wykonana jest bez niezbędnej staranności.

Następnym etapem produkcji naszych ceramicznych lamp, jest ich wykończenie. Wyjęty z formy model lampy ceramicznej nie jest jeszcze w pełni gotowym produktem, który może przejść kolejno szkliwienie i wypał. W celu przejścia do kolejnego etapu, wykonywane są czynności wykończeniowe, takie jak likwidacja szwów, które zostały pozostawione przez formę oraz zamywanie gotowego modelu lampy ceramicznej w celu pozbycia się wszelkich niedoskonałości.

Następnym krokiem po wykonaniu prac wykończeniowych przy gotowych modelach lamp ceramicznych jest ich szkliwienie. W naszej hali produkcyjnej posiadamy dość unikatową maszynę, której zadaniem jest wyrób szkliwa do naszych lamp ceramicznych. Mowa tutaj o Młynie kulowym. Służy on do mielenia zarówno suchych jak i mokrych surowców średniotwardych i miękkich, w tym przypadku fryty.

Gotowe szkliwo zostaje następnie nanoszone na model lampy ceramicznej. W przypadku większych elementów, stosujemy równie skuteczną metodę szkliwienia natryskowego. Po wykonaniu wszystkich czynności związanymi z wykończeniem oraz szkliwieniem lampy ceramicznej, następuję moment, w którym tak gotowy model zostaje poddany procesowi wypału ostrego. Do tego zadania wykorzystujemy specjalny piec, który w celu zrealizowania poprawnego wypału, uzyskuje temperaturę wynoszącą ponad 1000 stopni celsjusza. Nasze niektóre lampy ceramiczne zbudowane są z kilku pojedynczych części, dlatego finalnie po zakończeniu wypału ostrego, dokonujemy montażu wszystkich elementów danego modelu, tak aby w efekcie końcowym otrzymać gotową lampę ceramiczną.

Lampy ceramiczne pod indywidualne zamówienie

ELCO wychodząc na wprost oczekiwaniom swoich klientów i posiadanych przez nich niesamowitych pomysłów, umożliwia realizację lampy ceramicznej według własnej koncepcji po wcześniejszym skonsultowaniu się z osobą z naszego zespołu. Lampy ceramiczne z abażurem wykonane na zamówienie indywidualne, to cecha wyróżniającą ELCO pośród innych dostępnych rozwiązań. Droga do wprowadzenia danej opcji do naszej oferty, była poprzedzona ciężką pracą i staraniem w celu osiągnięcia zadowalających efektów. Dzięki nabytemu doświadczeniu przez ten cały okres czasu, jesteśmy w stanie zapewnić klientowi, lampę ceramiczną, która w pełni go usatysfakcjonuje.

Czas realizacji

Lampy ceramiczne ELCO produkowane są z największa precyzją i dbałością o szczegóły tak, aby dostarczyć klientowi produkt najwyższej jakości. Każda z naszych lamp ceramicznych przechodzi przez zaawansowany proces produkcji pod nadzorem osób z ponad 20 letnim doświadczeniem (Więcej na temat procesu produkcji lamp ceramicznych ELCO w sekcji "Proces produkcji"). W związku z rozbudowanymi etapami produkcji naszych lamp ceramicznych, czas realizacji zamówienia z reguły wynosi około 30 dni. Wyznaczony termin może jednak ulec zmian za sprawą niektórych czynników, jak np. poziom zaawansowania produkcji lampy ceramicznej pod zamówienie indywidualne czy dostępności gotowego modelu lampy ceramicznej, co w tym drugim przypadku pozwala na zrealizowanie zamówienia już w kilka dni roboczych.

  • Wstęp
  • Proces produkcji
  • Realizacje indywidualne
  • Czas realizacji
Odkryj nasze lampy ceramiczne